Płyty relief niemieckiej marki Holz in Form przez wiele lat zdążyły silnie ugruntować swoją pozycję na światowym rynku designerskim oferując naturalną powierzchnię forniru, wierne imitacje struktur ukształtowanych przez naturę, ale też fantazyjnych, powtarzalność kształtów oraz wybitną odporność i twardość, a mnogość możliwości wykończenia powierzchni daje niewyobrażalnie wielkie pole do manewru architektom wnętrz.

W bieżącym roku kolekcja powiększyła się o trzy nowe struktury. Wszystkie imitują drewno w jego najsurowszych odsłonach, co znakomicie wpisuje się w dzisiejsze trendy tworzenia wnętrz naturalnych, surowych, zaskakujących prostotą, ale jednocześnie unikatowych i indywidualnych.

Producent płyt relief, marka Holz in Form, reprezentowana jest w Polsce przez firmę Gaber z Dobrodzienia.

Poniżej znajdą Państwo przykłady i opisy różnych reliefów, które oferujemy.

Burned Wood, czyli palone drewno

Dzięki zastosowaniu czarnego forniru Burned Wood wiernie odwzorowuje powierzchnię drewna poddaną procesowi zwęglania. Przyczyną tegoż procesu może być oczywiście pożar, ale szczególnie w Japonii funkcjonowała specjalna technika zwęglania powierzchni mająca na celu zabezpieczenie drewna przed działaniem czynników atmosferycznych czy biologicznych. Płyta relief o strukturze Burned Wood pozwala na przeniesienie tego efektu do wnętrza, co daje oczywiste zalety w porównaniu z faktycznie zwęglonym drewnem – brak zapachu spalenizny, trwała, odporna powierzchnia oraz brak zabrudzeń od sadzy. Struktura ta dostępna jest w trzech wariantach – lakierowana na czarny mat dla ukazania struktury, z efektem przyprószenia popiołem dla jeszcze wierniejszego odwzorowania powierzchni po paleniu w naturze oraz z efektem popiołu i dodatkowo przypalaniem palnikiem dla osiągnięcia jeszcze silniejszego wrażenia. Struktura dostępna jest na płycie na bazie sklejki o wymiarach 3135 x 1270 mm o grubości 18,5 mm.

Chopped Wood

Chopped Wood to struktura przypominająca dawne metody pozyskiwania i przygotowywania drewna do dalszej obróbki poprzez rąbanie. Umożliwia ona realizację autentycznego i surowego designu rąbanego drewna, jednak efektywnie wytworzonego nowoczesną, przewidywalną metodą produkcyjną. Płyty dzięki symetrycznej budowie zapewniają stabilność naprężeniową, brak odłamków czy drzazg oraz redukcję kosztów w porównaniu z naturalnie rąbanym drewnem. Szeroka gama wykończenia powierzchni obejmuje oprócz oklein Alpi także forniry naturalne ze świerka, modrzewia czy dębu. Dzięki temu dla każdego wnętrza znajdzie się dopasowany kolorystycznie wariant struktury Chopped Wood. Dostępna jest ona na płycie o wymiarach 3135 x 1270 mm oraz grubości 18,5 mm.

Smooth Bark

Smooth Bark, czyli gładka kora, to struktura z niespotykaną autentycznością imitująca naturalną korę drewna. Już bardzo mała aplikacja w całej konstrukcji mebla czy ściany uczyni te elementy niepowtarzalnymi, indywidualnymi i niezwykle atrakcyjnymi. Strukturę można wykorzystać we wnętrzach na wiele sposobów, nie tylko na meblach. Za pomocą cięcia na ucios wzdłużnych elementów i ich klejenia ze sobą można wytwarzać elementy okrągłe, które znakomicie potrafią udawać naturalny pień drzewa. Kolekcja siedmiu standardowych wariantów powierzchni zawiera czarną okleinę Alpi w różnych opcjach wykończenia oraz dwa forniry naturalne dębowe. Struktura Smooth Bark dostępna jest na płycie ze sklejki o wymiarach 2450 x 635 mm lub 2450 x 1050 mm o grubości 21 mm.