Nasze płyty strukturyzowane przez wiele lat zdążyły silnie ugruntować swoją pozycję na światowym rynku designerskim oferując naturalną powierzchnię forniru, wierne imitacje struktur ukształtowanych przez naturę, ale też fantazyjnych, powtarzalność kształtów oraz wybitną odporność i twardość, a mnogość możliwości wykończenia powierzchni daje niewyobrażalnie wielkie pole do manewru architektom wnętrz.

Kolekcja struktur wciąż się powiększa odpowiadając na zmieniające się trendy rynkowe. Dzięki temu w ofercie znaleźć można zarówno struktury prostolinijne o różnej głębokości, wpisujące się w silny obecnie trend lamel, ale też imitujące drewno w jego najbardziej surowych odsłonach – łupane, pokonstrukcyjne, ciosane, przez co kreowane wnętrza mogą być unikatowe i indywidualne.

Poniżej znajdą Państwo przykłady i opisy różnych reliefów, które oferujemy.

Palone drewno

Dzięki zastosowaniu czarnego forniru Palone Drewno wiernie odwzorowuje powierzchnię drewna poddaną procesowi zwęglania. Przyczyną tegoż procesu może być oczywiście pożar, ale szczególnie w Japonii funkcjonowała specjalna technika zwęglania powierzchni mająca na celu zabezpieczenie drewna przed działaniem czynników atmosferycznych czy biologicznych. Płyta relief o strukturze palonego drewna pozwala na przeniesienie tego efektu do wnętrza, co daje oczywiste zalety w porównaniu z faktycznie zwęglonym drewnem – brak zapachu spalenizny, trwała, odporna powierzchnia oraz brak zabrudzeń od sadzy. Struktura ta dostępna jest w trzech wariantach – lakierowana na czarny mat dla ukazania struktury, z efektem przyprószenia popiołem dla jeszcze wierniejszego odwzorowania powierzchni po paleniu w naturze oraz z efektem popiołu i dodatkowo przypalaniem palnikiem dla osiągnięcia jeszcze silniejszego wrażenia. Struktura dostępna jest na płycie na bazie sklejki o wymiarach 3135 x 1270 mm o grubości 18,5 mm.

Rąbane drewno

Rąbane drewno to struktura przypominająca dawne metody pozyskiwania i przygotowywania drewna do dalszej obróbki poprzez rąbanie. Umożliwia ona realizację autentycznego i surowego designu rąbanego drewna, jednak efektywnie wytworzonego nowoczesną, przewidywalną metodą produkcyjną. Płyty dzięki symetrycznej budowie zapewniają stabilność naprężeniową, brak odłamków czy drzazg oraz redukcję kosztów w porównaniu z naturalnie rąbanym drewnem. Szeroka gama wykończenia powierzchni obejmuje oprócz oklein modyfikowanych także forniry naturalne ze świerka, modrzewia czy dębu. Dzięki temu dla każdego wnętrza znajdzie się dopasowany kolorystycznie wariant. Dostępna jest ona na płycie o wymiarach 3135 x 1270 mm oraz grubości 18,5 mm.

Gładka kora

Gładka kora to struktura z niespotykaną autentycznością imitująca naturalną korę drewna. Już bardzo mała aplikacja w całej konstrukcji mebla czy ściany uczyni te elementy niepowtarzalnymi, indywidualnymi i niezwykle atrakcyjnymi. Strukturę można wykorzystać we wnętrzach na wiele sposobów, nie tylko na meblach. Za pomocą cięcia na ucios wzdłużnych elementów i ich klejenia ze sobą można wytwarzać elementy okrągłe, które znakomicie potrafią udawać naturalny pień drzewa. Kolekcja siedmiu standardowych wariantów powierzchni zawiera czarną okleinę w różnych opcjach wykończenia oraz dwa forniry naturalne dębowe. Struktura Gładka kora dostępna jest na płycie ze sklejki o wymiarach 2450 x 635 mm lub 2450 x 1050 mm o grubości 21 mm.